Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
UTK O/Katowice Powrót
"UTK-any w linorycie"
Wystawa linorytów kolejowych
Jerzego Granowskiego w UTK Warszawa


      W Urzędzie Transportu Kolejowego w Warszawie wystawiono fragment zbioru linorytów kolejowych prezentowanych wcześniej w UTK Oddział Katowice. Wystawiono także grafiki dzieci z Świetlicy Środowiskowej im. Św. Wojciecha, które z tej okazji uczestniczyły w warsztatach graficznych w Muzeum Historii Katowic Oddziału Grafiki im. Pawła Stellera pod nadzorem Łukasza Szostkiewicza, Krzysztofa Plewy i Jerzego Granowskiego.
"UTK-any w linorycie"
Wernisaż linorytów kolejowych
Jerzego Granowskiego


      We wtorek 13 lutego 2018 roku w Urzędzie Transportu Kolejowego w Katowicach odbył się wernisaż linorytów kolejowych Jerzego Granowskiego „UTK-any w linorycie”. Dzięki zaangażowaniu pracowników UTK z dyrektorem dr inż. Aleksandrem Drzewieckim na czele impreza udała się a uczestnicy mogli także spróbować swoich sił w tworzeniu linorytu. Na wystawie można podziwiać także prace graficzne dzieci ze Świetlicy Środowiskowej św. Wojciecha w Katowicach, dla których UTK, przy współpracy z MHK Odział Grafiki im. Pawła Stellera, zorganizowało warsztaty graficzne, które poprowadził Łukasz Szostkiewicz. Wystawę można zwiedzać po telefonicznym umówieniu się z UTK Katowice pod numerem 32 740 96 07.
ATRAKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
NA ZABYTKOWEJ STACJI KOLEI WĄSKOTOROWEJ
W RUDACH
      W czwartek 8 lutego 2018 roku Urząd Transportu Kolejowego i Stacja Wąskotorowa w Rudach zorganizowali dla dzieci Świetlicy Środowiskowej im. św. Wojciecha wspaniałe atrakcje. Dyrektor Oddziału dr Aleksander Drzewiecki oraz dyrektor Stacji Wąskotorowej w Rudach Tomasz Kopeć ufundowali gorącą herbatę, pączki, kiełbaskę na ognisko oraz dwukrotną przejażdżkę wagonem motorowym typu MBxd2-218, prowadzonym przez maszynistę Michała Roja. Obecny na imprezie Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Katowicach ks. Roman Chromy ufundował wór smacznych czekoladowych cukierków. A finałem było drezynowe szaleństwo. Fotorelacja Jerzego Granowskiego tylko w części oddaje to co miało miejsce na tej zabytkowej stacji wąskotorowej. O tym co jest i co się planuje można dowiedzieć się z wywiadu z dyr. Tomaszem Kopciem.
WARSZTATY GRAFICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
W MUZEUM HISTORII KATOWIC ODDZIAŁ GRAFIKI IM. PAWŁA STELLERA
      We wtorek 6 lutego 2018 roku Urząd Transportu Kolejowego i Muzeum Historii Katowic Oddział Grafiki im. Pawła Stellera zorganizowali dla dzieci Świetlicy Środowiskowej im. św. Wojciecha warsztaty graficzne. Prace graficzne, które wykonano będą wystawione na specjalnej ekspozycji w UTK o czym poinformował Dyrektor Oddziału dr Aleksander Drzewiecki. Fotorelacja Jerzego Granowskiego pokazuje przebieg artystycznego tworzenia grafik i można posłuchać wywiad z kierowniczką świetlicy panią Elżbietą Szalonek oraz panami dr Aleksandrem Drzewieckim - dyr.UTK w Katowicach i Łukaszem Szostkiewiczem z MHK.
WYSTAWA FOTOGRAFII PIOTRA WIESŁAWA RUDZKIEGO      W Katowickim Oddziale Urzędu Transportu Kolejowego przy ul. Przemysłowej 10 można od 28 października 2015 roku zwiedzać interesującą wystawę fotografii Piotra Wiesława Rudzkiego, zatytułowaną "Wąskie linie znów. Kolej w fotografii humanisty". O tej interesującej wystawie z dyrektorem UTK O/Katowice dr inż. Aleksandrem Drzewieckim rozmawia Jerzy Granowski.